O soutěži

Už jsi někdy přemýšlel, jaké to je programovat pro velké firmy? Jsi student a zajímá tě IT? Přihlas se na jediný mezi-univerzitní hackathon pro studenty, který se koná v Brně na Fakultě informačních technologií. Přijmi výzvu a za 24 hodin s partou kamarádů rozlouskni zadaný oříšek z prostředí firmy. Po dobu soutěže bude zajištěn veškerý komfort, aby ses cítil jako doma a občerstvení zdarma je tutovka.

Průběh soutěže

Internetové předkolo

Podmínkou pro postup do hlavního kola je úspěšné absolvování předkola, které bude probíhat formou vědomostního testu a vašemu týmu nezabere víc než půl hodiny času. K zvládnutí budete potřebovat počítač a internet.

Hlavní kolo

Pokud se vám podaří probojovat se do hlavního kola, můžete se těšit na náš 24hodinový maraton. Po ranní registraci se seznámíte se zadáním a pustíte se do programování, kde vám budou k dispozici konzultanti ze strany tvůrců zadání. V průběhu celé soutěže o vás bude dostatečně postaráno formou obědů, večeře a stálého občerstvení. Samozřejmě myslíme na vaší bdělost, proto pro vás máme v zásobě energetické nápoje, kávu či čaj. Výstup z vašeho 24 hodinového snažení budete prezentovat před odbornou porotou, která bude vybírat nejlepší týmy. Následně se můžete radovat z vítězství při rautu, kterým bude ukončena celá soutěž.

Kategorie

Big Data

Existuje dokonalý IT zločin? Dokážeš se změnit z bezmocné oběti v úspěšného lovce?

IT moderní společnosti vyžaduje neustálou dostupnost a flexibilitu služeb. V důsledku toho jsou informační systémy a jejich role předmětem neustálé změny. Tradiční pojetí bezpečnosti stojící na přesně definovaných a neměnných pravidlech selhává a škrtí produktivitu. Dnes je nepostradatelné průběžné monitorování a vyhodnocování. Množství dat je ohromné a manuální analýza je náročná a nákladná. Kdo nedokáže automatizovat, nepřežije.

Čeká vás korporátní síť plná různorodých událostí. Zvládnete analyzovat big data? Udržte kontrolu nad svěřenou sítí a odhalte útočníka.

  • Schopnost tvorby SQL dotazů
  • Základy architektury podnikových sítí
  • Přehled o typech a struktuře log záznamů
  • Metodologie a techniky penetračního testovaní
  • Azure BI
  • Principy detekce anomálií

Backend

Videa na síti jsou trendy. Ale ne vždycky je po ruce kamera, kulisy nebo střižna. A někdy nejsou ani tvůrci.

Video už dávno nejsou jenom záběry z kamery. Mashupy, Automatická videa z dovolených, psí filtry na Snapchatu nebo dokonce Deep Fakes. Čím dál víc obsahu je generováno na pozadí bez většího zásahu uživatele. Motorem kreativity jsou často sociální sítě a my chceme být v první řadě u nejnovějšího trendu. A co ty?

Kde vzít video bez kamery?
Načte se na 3G?
Máš kodeky?
Jak rychle se video dostane k divákovi?
Nejde nám o scénář a režii, my chceme programovat!

Nechceme tě nutit do konkrétního řešení. Použij svoje silné stránky, pracuj chytře a nevymýšlej kolo.

Augmented reality

Proměň chytré brýle v užitečného pomocníka a ochutnej budoucnost ve které člověk zvládne více, lépe a pohodověji!

Ne vše lze v dnešní době automatizovat a bude tomu tak i do budoucnosti. Proto I významní hráči napříč odvětvími jako je letectví, automobilový průmysl, logistika či dokonce lékařství, se snaží najít způsoby jak práci, kde je člověk nenahraditelný, co nejvíce zefektivnit. Řešení, které člověku pomůže, je rozšířená realita, která v kombinaci s lidskou kreativitou a šikovností z něj udělá efektivní a vyrovnanou pracovní sílu, která má přístup k aktuálním a relevantním informacím ihned, na nic nezapomene a zůstává v kontaktu s ostatními pro ještě lepší týmovou spolupráci.

Vyzkoušíš si na vlastní kůži, jaká může být rozšířená realita v chytrých brýlích a jak se s ní dá pracovat. Troufneš si navrhnout a implementovat aplikaci pro chytré brýle, kterou budou mít lidé rádi a která jim bude pomáhat při dosahování skvělých pracovních výkonů?

Nejdůležitější je kreativita, kritické myšlení a empatie. Pokud ale umíš něco z webových technologií jako je html, css, javascript/typescript či nodejs bude to jen dobře a nebude ti nic bránit si vychutnat svět chytrých brýlí a AR.

Image processing

Co mají společného udělení Nobelovy ceny za chemii 2017, zobrazení struktury virů HIV či Zika a výzkum proteinů ovlivňujících Alzheimerovu chorobu? Kryo-elektronovou mikroskopii! Pracuj na podpůrných algoritmech, které pomohou rozšířit tuto technologii co nejširšímu okruhu uživatelů.

Kryo-elektronová mikroskopie je metoda poskytující možnost studovat strukturu organel a proteinů v reálných buněčných vzorcích. Tato technologie vyžaduje perfektně seřízený transmisní elektronový mikroskop s minimálním vlivem optických vad. Bude cílový zákazník zaměstnávat školeného technika nebo si raději koupí mikroskop, který se bude umět seřídit sám? K rozšíření nejen této metody jsou nutné algoritmy pro automatické seřizování mikroskopu na bázi zpracování obrazu. Jádrem těchto algoritmů je detekce a charakterizace elektronového svazku. Dokážeš jej detekovat v nejrůznějších podmínkách: od zvětšení 25x po 1 050 000x, v různých optických módech nebo s přítomností optických vad?

Rozsáhlý dataset obrázků z elektronového mikroskopu rozdělený podle obtížnosti detekce a charakterizace elektronového svazku. Možnost hrát si s reálnými daty a prakticky si vyzkoušet algoritmy pro obrazové zpracování. Dokážeš vytvořit dostatečně robustní algoritmus, který si poradí s velmi různorodými podmínkami?

Můžeš používat jakékoliv nástroje a knihovny, které Ti přijdou pod ruku, ať už je to Matlab, Python, C++ nebo třeba Haskell.

FAQ

Pro koho je soutěž určena?
Pro všechny studenty vysokých škol nadšených do IT se zájmem bavit se a chutí změřit svoje programovací schopnosti s ostatními soutěžícími.

Je to hackathon?
Ano. Soutěží se v programování formou 24 hodinového maratonu.

Kdo jsou členové poroty?
Zástupci firem, které zadání vytvářejí po boku se zástupci akademické obce.

Jak a kdy probíhá předkolo?
Předkolo probíhá online a přístupné je po celý den (5. 4. 2019), tudíž ho můžeš s týmem vyřešit z pohodlí domova nebo třeba knihovny. Potřebuješ akorát dobrý internet. Předkolo ti zabere maximálně 30 minut a bude formou testu, žádné kódování.

Co si mám na soutěž přinést?
Notebook, nabíječku, myš, pohodlné oblečení a dobrou náladu. Jídlo, pití, sprcha a místo pro spaní i zábavu máš od nás zajištěno. Pokud by sis chtěl po čas programování schrupnout, přines si s sebou spacák. Matrace pro tebe máme připraveny.

Jak dlouho bude soutěž probíhat?
Začínáme v pátek ráno a končit budeme na druhý den v sobotu kolem 14 hodiny. Doporučujeme si vyhradit oba dva dny, aby jste v sobotu měli volný večer na oslavu vítězství.

Co když nemám tým?
Využij příležitost registrovat se jako jednotlivec a my se ti pokusíme sestavit tým.

Je to pro holky?
Ano, zadání nijak nediskriminuje pohlaví, takže se hlásit můžou i programátorky.

Můžu během soutěže odejít ze soutěžních prostor?
Pravidla soutěže to kvůli fair play neumožňují, nemusíš se ale bát, krom jídla a pití budeš mít k dispozici doprovodný program, sprchy nebo i madrace.

Je problém když mám alergii na nějaké potraviny?
Vůbec ne, při potvrzování účasti na soutěžním dni o tom informuj organizátory a neboj se v průběhu soutěže připomenout, jídlo pro tebe budeme mít připravené.

Můžu si během soutěže objednat nějaké extra jídlo nebo pití?
Neměj strach, jídla a pití bude na akci dost. Platí zde pravidlo o zákazu opuštění soutěžních prostor.

Můžu se přihlásit do více kategorií?
V přihlašovacím formuláři si jednotlivé kategorie můžete prioritizovat a podle toho budete po vyhodnocení předkola rozřazeni.

Close Menu